Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych szkoleniach oraz konferencjach w kraju i za granicą. Członek Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie (DGOI), International Congress of Oral Implantologists (ICOI).
Stomatologia zachowawcza
Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?
Każdy, nawet najdrobniejszy ubytek w zębie należy jak najszybciej wyleczyć. Próchnica, która jest przyczyną ubytków, jest chorobą zakaźną, wywoływaną przez bakterie. Może więc w znacznym tempie się rozprzestrzenić, przenosząc się z jednego zęba na pozostałe. Aby powstrzymać rozwój choroby, należy zareagować odpowiednio szybko. W wykryciu próchnicy w początkowej fazie pomaga regularne uczęszczanie na wizyty kontrolne.
Dowiedz się więcej o stomatologii zachowawczej
Poznaj lekarza, który zajmuje się stomatologią zachowawczą

Zobacz jak przebiegło leczenie innych naszych pacjentów
Leczenie Pani Krystyny (Implanty)
Pani Krystyna zgłosiła się do nas z całkowitym brakiem zębów w szczęce. Chciała odzyskać swój dawny, piękny uśmiech. Braki zębowe odbudowaliśmy za pomocą protezy opartej na implantach. Rozwiązanie to przywróciło estetykę uśmiechu i umożliwiło Pani Krystynie komfortowe jedzenie. |
![]() |
![]() |
Leczenie Pana Marka (Stomatologia Estetyczna)
Pan Marek stracił most wykonany na zębach przednich, który był nieszczelny i wskutek rozwoju próchnicy uległ odcementowniu. Pacjentowi zależało na jak najszybszej rekonstrukcji braku. Podczas jednej wizyty zostały odbudowane i opracowane zęby na których będzie opierało się uzupełnienie protetyczne. Po drugiej wizycie został zacementowany 3 punkty most pełnoceramiczny na podbudowie cyrkonowej. |
![]() |
![]() |
Poznaj najczęstsze pytania pacjentów do stomatologii zachowawczej
Dawniej stosowano plomby z amalgamatu, które dopiero pewien czas po założeniu utwardzały się i spajały, dlatego zalecane było powstrzymanie się od jedzenia i picia po zabiegu. Jednak obecnie w nowoczesnych gabinetach do wypełnienia zębów standardowo wykorzystuje się plomby światłoutwardzalne, dzięki czemu bezpośrednio po wyjściu z gabinetu stomatologicznego można spożywać wszystkie rodzaje produktów, jeśli tylko nie ma do tego innych przeciwwskazań.
Założenie wypełnienia to krótki zabieg, polegający na oczyszczeniu zęba i usunięciu zainfekowanych przez próchnicę tkanek oraz uzupełnieniu powstałego ubytku specjalnym materiałem kompozytowym.
Plomba wykonana z materiału kompozytowego może z powodzeniem pełnić swoją funkcję nawet przez 10 lat. Kompozyt to materiał, który doskonale łączy się z tkankami zęba i szczelnie wypełnia ubytek, co zapobiega powstawaniu mikroszczelin i wydłuża żywotność plomby. Należy jednak regularnie co pół roku kontrolować stan wypełnień podczas wizyt w gabinecie stomatologicznym. Warto również wymienić plomby amalgamatowe, które mogą szkodliwie oddziaływać na organizm i obniżają estetykę uśmiechu, na nowsze i bezpieczniejsze rozwiązania.