Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych szkoleniach oraz konferencjach w kraju i za granicą. Członek Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie (DGOI), International Congress of Oral Implantologists (ICOI).
Periodontologia
Czym są choroby przyzębią?
Choroby przyzębia są drugim (zaraz po próchnicy) najczęstszym powodem utraty zębów. Działem stomatologii, który zajmuje się ich leczeniem oraz profilaktyką jamy ustnej jest periodontologia.
Jedną z najczęstszych chorób przyzębia jest parodontoza, która może skutkować nawet utratą uzębienia. Leczenie periodontologiczne jest w stanie skutecznie uchronić Pacjenta przed takimi powikłaniami.
Dowiedz się więcej o chorobach przyzębia
Poznaj lekarza, który wykonuje zabiegi periodontologiczne
Zobacz jak przebiegło leczenie innych naszych pacjentów
Leczenie Pani Marii (Implanty – Paradontoza)
Pani Maria zgłosiła się do nas z rozległymi brakami uzębienia spowodowanymi zaawansowaną paradontozą. Chciała odzyskać piękny uśmiech i cieszyć się ulubionym jedzeniem. Podczas leczenia Pani Marii zęby przednie w górnym łuku zębowym zostały odbudowane koronami porcelanowy opartymi na 4 implantach oraz protezą bezklamrową opartą na 3 koronach teleskopowych. W łuku zębowym dolnym wykonano 8 koron pełnoceramicznych na podbudowie cyrkonowej oraz protezę bezklamrową na zasuwach, która odbudowała zęby w odcinku bocznym. |
Leczenie Pana Mariusza (Endodoncja)
Pan Mariusz zgłosił się do nas z powodu nasilającego się od dłuższego czasu bólu dolnej prawej szóstki. Dyskomfort pojawiał się zwłaszcza w trakcie jedzenia. Po wnikliwej analizie zdjęcia rentgenowskiego wykryliśmy niedopełnione kanały, które były przyczyną stanu zapalnego. Wykonaliśmy ponowne leczenie kanałowe (tzw. re-endo), dzięki czemu infekcja ustąpiła, a gojenie się kości wokół zęba przebiegło prawidłowo. |
Poznaj najczęstsze pytania pacjentów do leczenia periodontologicznego
Paradontoza to choroba przyzębia, która atakuje tkanki otaczające ząb i może prowadzić do utraty uzębienia. Jej przyczyną są bakterie, które zazwyczaj rozwijają się w wyniku nieodpowiedniej higieny jamy ustnej.
Nieleczone choroby przyzębia mogą prowadzić do utraty zębów, a także powodować chorobę reumatyczną, zapalenie mięśnia sercowego czy nawet zapalenie tęczówki.
Choroby przyzębia mogą pojawić się u osób w każdym wieku, jednak z wiekiem ryzyko pojawienia się zaawansowanej choroby wzrasta.