Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych szkoleniach oraz konferencjach w kraju i za granicą. Członek Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie (DGOI), International Congress of Oral Implantologists (ICOI).
Protezy
Co musisz wiedzieć o protezach?
Protetyka zajmuje się rekonstrukcją pierwotnego stanu uzębienia, niezależnie od przyczyny utraty zębów i rozległości ubytków. To bardzo rozwinięta dziedzina stomatologii, pozwalająca osiągnąć pożądane przez Pacjentów efekty funkcjonalne i estetyczne.
W ofercie znajdują się zarówno protezy ruchome, jak i stałe. Protetyka stomatologiczna często jest uzupełnieniem dla leczenia implantologicznego. Dzięki współpracy pomiędzy tymi dziedzinami możliwe jest nawet przywrócenie uśmiechu osobom borykającym się z
bezzębiem.
Dowiedz się więcej o protezach
Poznaj lekarza, który wykonuje zabiegi protetyczne
Zobacz jak przebiegło leczenie innych naszych pacjentów
Leczenie Pani Krystyny (Implanty)
Pani Krystyna zgłosiła się do nas z całkowitym brakiem zębów w szczęce. Chciała odzyskać swój dawny, piękny uśmiech. Braki zębowe odbudowaliśmy za pomocą protezy opartej na implantach. Rozwiązanie to przywróciło estetykę uśmiechu i umożliwiło Pani Krystynie komfortowe jedzenie. |
Leczenie Pana Mariusza (Endodoncja)
Pan Mariusz zgłosił się do nas z powodu nasilającego się od dłuższego czasu bólu dolnej prawej szóstki. Dyskomfort pojawiał się zwłaszcza w trakcie jedzenia. Po wnikliwej analizie zdjęcia rentgenowskiego wykryliśmy niedopełnione kanały, które były przyczyną stanu zapalnego. Wykonaliśmy ponowne leczenie kanałowe (tzw. re-endo), dzięki czemu infekcja ustąpiła, a gojenie się kości wokół zęba przebiegło prawidłowo. |
Poznaj najczęstsze pytania pacjentów do leczenia protetycznego
Czas wykonania protezy to zazwyczaj maksymalnie 2 tygodnie.
Wybór protezy zależy od indywidualnych predyspozycji i stanu zdrowia Pacjenta, a także od jego oczekiwań względem jej funkcjonalności i ceny. Rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością, są protezy mocowane na implantach, które zarówno funkcjonalnie, jak i estetycznie niczym nie różnią się od naturalnych zębów stałych.
O protezę powinno się dbać podobnie jak o naturalne zęby. Należy zatem myć ją dwa razy dziennie, a najlepiej szczotkować po każdym większym posiłku. Zachowanie odpowiedniej higieny przy użytkowaniu protezy jest bardzo ważne, ponieważ może znacznie wydłużyć jej żywotność.
W przypadku protezy ruchomej jest to wskazane, ponieważ nie jest ona trwale osadzona w jamie ustnej, co powoduje ryzyko zadławienia podczas snu. Natomiast proteza na implantach jest zamocowana na stałe i funkcjonuje podobnie jak naturalne zęby, dzięki czemu może znajdować się w ustach cały czas – nie stwarzając przy tym żadnego zagrożenia.
W pierwszych dniach po założeniu protezy Pacjent może odczuwać dyskomfort wynikający z osadzania się nowej protezy. Z czasem jednak niedogodności znikają, a Pacjent przyzwyczaja się do swoich „trzecich zębów”.