Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych szkoleniach oraz konferencjach w kraju i za granicą. Członek Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie (DGOI), International Congress of Oral Implantologists (ICOI).
Implanty zębów
Co musisz wiedzieć o implantach zębów?
Implant to mała tytanowa śruba, która zastępuje utracony korzeń zęba. Zostaje on wszczepiony w kość Pacjenta i stanowi podstawę, na której zostaje przymocowana odpowiednia praca protetyczna, w zależności od rozległości braków. Zęby odbudowane na implantach funkcjonują dokładnie tak samo jak naturalne zęby. Dzięki temu rozwiązaniu Pacjent może cieszyć się komfortem użytkowania znacznie większym niż w przypadku tradycyjnych, ruchomych protez.
Implanty zębowe są nowoczesnym rozwiązaniem, na które, ze względu na swoje liczne zalety, decyduje się coraz więcej Pacjentów. Stabilność i pełna funkcjonalność implantów sprawia, że często nazywane są “trzecimi zębami”.
Dzięki implantom możliwa jest odbudowa zarówno pojedynczych ubytków zębowych, jak i braku kilku zębów czy nawet całkowitego bezzębia.
Dowiedz się więcej o implantach
Poznaj lekarza, który wykonuje zabiegi implantologiczne
Zobacz jak przebiegło leczenie innych naszych pacjentów
Leczenie Pani Krystyny (Implanty)
Pani Krystyna zgłosiła się do nas z całkowitym brakiem zębów w szczęce. Chciała odzyskać swój dawny, piękny uśmiech. Braki zębowe odbudowaliśmy za pomocą protezy opartej na implantach. Rozwiązanie to przywróciło estetykę uśmiechu i umożliwiło Pani Krystynie komfortowe jedzenie. |
Leczenie Pani Marii (Implanty)
Pani Maria zgłosiła się do nas z rozległymi brakami uzębienia spowodowanymi zaawansowaną paradontozą. Chciała odzyskać piękny uśmiech i cieszyć się ulubionym jedzeniem. Podczas leczenia Pani Marii zęby przednie w górnym łuku zębowym zostały odbudowane koronami porcelanowy opartymi na 4 implantach oraz protezą bezklamrową opartą na 3 koronach teleskopowych. W łuku zębowym dolnym wykonano 8 koron pełnoceramicznych na podbudowie cyrkonowej oraz protezę bezklamrową na zasuwach, która odbudowała zęby w odcinku bocznym. |
Poznaj najczęstsze pytania pacjentów do leczenia implantologicznego
Implanty są rozwiązaniem dedykowanym zarówno dla Pacjentów z pojedynczymi brakami w uzębieniu, jak i zmagających się z całkowitym bezzębiem.
Dzięki implantom możliwe jest odzyskanie prawidłowej funkcjonalności jamy ustnej oraz doskonałej estetyki twarzy, ale to tylko niektóre z licznych korzyści. Implanty zębowe zapobiegają ponadto zanikowi kości, który jest skutkiem ubytki w uzębieniu. Rekonstruują zęby z uwzględnieniem ich naturalnej anatomii, dzięki czemu zapewniają Pacjentom maksymalny komfort użytkowania. Dodatkowo jest to bardzo trwałe rozwiązanie i inwestycja w zdrowie jamy ustnej na wiele lat. Przy odpowiednim stosowaniu się do zaleceń stomatologa mogą służyć nawet do końca życia.
Wszczepienie implantu to zabieg, który trwa od 15 do 60 minut.
Implantacja zawsze jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesna. Pewien dyskomfort może pojawić się po zabiegu, ponieważ dziąsło bywa delikatnie opuchnięte (może się to utrzymać 2-3 dni). Jednak Pacjent zawsze zostaje wyposażony w leki przeciwbólowe, które powinny powstrzymać wszystkie nieprzyjemne dolegliwości w tym czasie.
Implantologia to doskonale rozwinięta dziedzina stomatologii. Dzięki restrykcyjnemu przestrzeganiu zasad i stosowaniu się do procedur zabiegi kończą się powodzeniem w niemal 100%. Nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Jedynie u osób cierpiących na przewlekłe choroby, takie jak cukrzyca, choroby stawów czy układu krążenia, konieczne będzie podjęcie dodatkowych kroków i skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym przed wykonaniem implantacji. Zazwyczaj jednak, jeśli leczenie choroby przebiega prawidłowo, to specjalista wydaje zgodę na rozpoczęcie leczenia implantologicznego.